Co je excentrické ovládání / excentr?

Excentr, neboli excentrické ovládání či také automatický sítkový odpad je praktickým příslušenstvím, kterým lze otevřít či uzavřít pro vypráznění či naplnění dřez bez přímého kontaktu s obsahem dřezu (horká voda, mycí prostředky...). V podstatě se jedná o "knoflík" na dřezu, jehož otočením ovládáte celý mechanismus excentrického ovládání, dřez ucpete pro napuštění či sítko dřezu otevřete pro vypuštění obsahu.

Jak vyhotovit díru u granitového dřezu?

Díry u granitových dřezů jsou standartně předvrtány ze spodní strany dřezu, jak pro baterii, případně excentrické ovládání nebo dávkovač saponátu. Díru zvládnete vyhotovit svépomocí přímo Vy či osoba, která dřez zabudovává, dle přiloženého návodu, a to klepnutím do vyznačeného místa na předvrtaném otvoru, dle potřeby.

Co znamená u dřezu označení 3 1/2 ?

Toto označení u dřezu znamená, že dřez má sítkový odpad. Sítko zachycuje části jídla při mytí nádobí nebo čištění ovoce a zeleniny, které se pak nedostanou do odpadového systému. Lze jej rovněž snadno vyjmout a vyčistit. V podstatě nahrazuje klasický gumový "špunt".

Co znamená u dřezu označení 1 1/2 ?

Dřezy s tímto číselným označením nemají sítkový odpad, ale jedná se o klasický odtok do sifonu s klasickou gumovou zátkou/"špuntem. Takto označeny a vybaveny klasickým špuntem bývají především levné a základní modely nerezových dřezů.

Čím lze vyčistit granitový dřez?

K čištění granitových dřezů Vám doporučujeme použít přípravek určený přímo na čištění granitových dřezů - v naší nabídce naleznete čistič na granitové dřezy od firmy Teka. Čistič Teka je přípravkem, který čistí povrch dřezu do hloubky a již zašlý granitový dřez jím uvedeto do stavu jako by byl nový.